Výborný štart do jarnej časti, Suchohrad si odviezol poltucet

14.03.2010 21:11

Závod - Suchohrad 6:0 (2:0)
góly Závod: Šíp 3, Drahoš, Žák, Giertl
zostava: Vašek - Košický, Uhrinec, Blecha M.,Chvátal (Majzún J.) - Blecha R., Procháska Ján, Žák (Šíp), Drahoš - Giertl, Andrla (Procháska Jozef) Na lavičke pripravený: Tačár, Babirát Roman

Do prvého kola jarnej časti sezóny sme nastupovali z druhého miesta tabuľky a miestami bolo cítiť predzápasovú nervozitu. Na ťažkom teréne a za silného vetra sme čakali, čo s nami urobila náročná zimná príprava a nakoľko tvrdú drinu zúročíme.

Rozbahnený terén znemožňoval plynulú kombináciu a aj šance prichádzali v úvode zápasu len sporadicky. Prvá jarná lastovička vyletela z hniezda, keď sa po rohovom kope presadil Drahoš. Hostia sa presadzovali len ojedinelými výpadmi po rýchlych brejkoch, no ukľudnenie pridal po opakovanom centre už tradične dobre hlavičkujúci Žák. Hlavného rozhodcu zrejme už prvý polčas nudil, tak prvé dejstvo ukončil za úsmevu fanúšikov hostí už v 42. minúte za stavu 2:0.

Druhý polčas sme začali aktívnejšie a hneď v úvode zápasu to prinieslo ovocie. Giertl zakončil svoju samostatnú akciu expresnou strelou, keď s pomocou konštrukcie brány vymietol horný roh. Pri tomto projektile muselo zaplesať každé srdce futbalového fanúšika. Za prakticky rozhodnutého stavu prišli striedania. Do útoku sme poslali nové sily a dvojzáprah Procháska Jozef-Šíp spôsoboval vrásky na čele hosťujúcich zadákov. Najmä druhý menovaný si urobil z druhej polovice druhého polčasu „one man show“. Keď sa zdalo, že nám začína pomaly odchádzať stred zálohy, medzi obranou a útokom vzniká akési vzduchoprázdno, či sme si azda mysleli že dochádzajú sily, začal úradovať v šestnástke hostí  Šíp. Najprv sa pohral s obrancami a zavesil k pravej tyčke. O chvíľu na to zamieril technicky do druhej strany. Obranci hostí toho už mali celkom dosť a svojou neohrabanosťou vzápätí prinútili hlavného rozhodcu odpískať jedenástku. Sám faulovaný Šíp si postavil loptu na biely bod a nemýlil sa. Skompletoval tak hattrick a porušil nepísané pravidlo, že faulovaný hráč  by jedenástku kopať nemal. V samotnom závere sme si vypracovali aj dalšie šance, vidieť bolo najmä Giertla, ale cez gólový poltucet sa nám už prehupnúť nepodarilo.

Autor: Radovan Brenkuš