Hostia z Častej sa na ihrisku príjemne vykúpali a na cestu domov sme im pribalili 9-gólový balíček

24.05.2010 19:29

Závod - Častá  9:1 (5:0)
G
óly Závod: Giertl 3, Procháska Jozef 2, Procháska Ján, Šíp, Žák, Prachár
Zostava: Vašek – Blecha M. (Majzún), Košický, Žák, Chvátal – Drahoš, Procháska Ján, Giertl, Tačár (Šimkovič) – Šíp, Procháska Jozef (Prachár)                                     Do hry nezasiahli: Babirát Roman

Po výdatných dažďových prívaloch bola časť ihriska pod vodou, ale hlavný rozhodca uznal terén za spôsobilý. Skôr ako futbalový dres by sa hodili iné vodné doplnky a niektoré komické situácie privádzali domácich divákov k úsmevu, no v tomto zápase boli aj pekné futbalové momenty a padali aj pekné góly. Ale pekne poporiadku...

Úvod zápasu nepriniesol žiadne veľké gólové vzrušenie. Až prišla 12.minúta a Procháskov priamy kop dokonale zaskočil brankára hostí. (1:0) Hneď vzápätí sa dostal k lopte stojacej vo vode Šíp a nemýlil sa. (2:0) Bežala 15. minúta a zápas sa vyvíjal veľmi priaznivo. Následne Procháska skúsal štastie aj s ďalšej štandartnej situácie, ale tento krát ho efektne vychytal brankár. V 25. minúte sa už ale skóre menilo. Aktívny Procháska centroval ďalšiu loptu a Giertl tečom menil stav stretnutia. (3:0) V 36. minúte sa opäť presadil v jasnej gólovej situácii Giertl a neprihrával mu nik iný než Procháska. (4:0) Giertl bol pri chuti a jeho ďalšia strela skončila na tyči. V 42. minúte sa dobre zorientoval v šestnástke hostí mladší z dua Procháskovcov-Jozef a nádherne zvýšil naše vedenie na 5:0. V poslednej šanci prvého polčasu sa ocitol Šíp, ale nemieril presne.

V 50. minúte zápasu po peknej kombinácii tria Giertl-Šíp-Procháska Ján sa dostala lopta k Procháskovi Jozefovi, jeho strela sa však obtrela len o brvno. V 54.minúte sa presadili aj hostia, keď po chybe Košického znížili na 5:1. Ďalšiu smutnú zvonkohru rozozvučal Šíp, keď jeho strela mierila znovu do konštrukcie brány a následná dorážka Giertla trafila obráncu hostí. Za pekné založenie akcie treba poďakovat Drahošovi. Giertl sa hattricku dočkal v 59. minúte, keď mu šancu pripravil Procháska. (6:1) V 61. minúte bolo už 7:1. Po narážacke Šípa s Giertlom sa presadil druhým gólom Procháska Jozef. Peknú strelu vyslal v 65. minúte Šíp, ale brankár bol proti a skóre sa nemenilo. Mohlo sa po voleji Šimkoviča, ale na bránkovej čiare zachraňoval hráč hostí. Krásnu gólovú strelu z voleja predviedol v 81. minúte Žák. (8:1) V 84. minúte sa do gólových štatistík zapísal aj dlho nehrajúci Prachár, keď profitoval z peknej akcie Šípa. (9:1) Desiaty kliniec sa nám už zatĺcť nepodarilo a tak skončil zápas pokojným vysokým víťazstvom domáceho klubu 9:1 !

Autor článku: Radovan Brenkus